Αθλητικός Όμιλος Βουλιαγμένης

Ο Αθλητικός Όμιλος Βουλιαγμένης είναι ένα αθλητικό σωματείο που ιδρύθηκε το 1972 στην Βουλιαγμένη.

Ποδόσφαιρο

3η Αγωνιστική της Αντρικής ομάδας Ποδοσφαίρου

Τη πρώτη της ήττα γνώρισε η αντρική μας ομάδα ποδοσφαίρου στο πρωτάθλημα της B΄ Ε.Π.Σ.ΑΝ.Α. Στον αγώνα που διεξήχθη για την 3η Aγωνιστική το Σάββατο 16 Οκτωβρίου στο Δ.Α.Κ. Βουλιαγμένης η ομάδα μας ηττήθηκε με σκορ 1-2 από την ομάδα της Α.Ε. Γέρακα.

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι χάνοντας δύο κλασσικές ευκαιρίες. Πρώτη με τον Πετρίτση (7΄’) που ύστερα από  σέντρα του Βειόγλου δεν κατάφερε από κοντά να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του Φελέσκουρα και δεύτερη με τον Mradi (11’) που από πλεονεκτική θέση σημάδεψε ψηλά άουτ.

Μετά τις δύο αυτές  καλές στιγμές, η φιλοξενούμενη ομάδα οπισθοχώρησε αρκετά, κλείνοντας άριστα τους διαδρόμους προς την εστία της, με αποτέλεσμα οι παίκτες μας να διατηρούν μια φλύαρη υπεροχή, η οποία χαρακτήρισε την εικόνα του 1ου ημιχρόνου.

Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε με πιο επιθετικό προσανατολισμό, αποφασισμένη για την επίτευξη κάποιου γκολ. Όμως η ομάδα της Α.Ε. Γέρακα ήταν αυτή που ευτύχισε να προηγηθεί στη πρώτη της επίσκεψη στα καρέ μας, καθώς ο Ρούσσης (52΄) ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Γκόμπλια και αδράνεια της άμυνας μας έκανε το 0-1.

Οι παίκτες μας αντέδρασαν δημιουργώντας πολλές φάσεις από τα άκρα χωρίς όμως να καταφέρουν να δημιουργήσουν κάποια κλασική ευκαιρία. Κόντρα στη ροή του αγώνα και ύστερα από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκόμπλια (74΄) από το σημείο του κόρνερ, οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 0-2.

Η εξέλιξη αυτή έδωσε το πλεονέκτημα στους φιλοξενούμενους και η ομάδα μας το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει το σκορ με κοντινό πλασέ του Πετρίτση (94΄) στις καθυστερήσεις κάνοντας το τελικό 1-2

Διαιτητές: Αρφάνης , Παπαδιώτης , Πολυχρονιάδης

Α.Ο. Βουλιαγμένης (Κατράνας): Μανώλης, Τσακύρης, Καρβούνης, Τσίλης, Βειόγλου, Μπίνας (75΄ Πουλίδης), Κουσιάκης (57΄Γεωργακόπουλος), Στυλιανίδης, Mradi, Παπανικολάου, Πετρίτσης.

Α.Ε. Γέρακα (Τσέρτος): Φελέσκουρας, Δημητριάδης, Γκόμπλιας, Ρούσσης, Ρέκα, Ζαρομυτίδης, Παπαδόπουλος, Βασιλείου, Τζεμπελίκος, Παναγιωτόπουλος, Σλαβίδης.