25 Ιουνίου 2024
Αθλητικός Όμιλος Βουλιαγμένης

Αθλητικός Όμιλος Βουλιαγμένης

Ο Αθλητικός Όμιλος Βουλιαγμένης είναι ένα αθλητικό σωματείο που ιδρύθηκε το 1972 στην Βουλιαγμένη.

Τρίαθλο

Με την συμμετοχή 9 αθλητών μας διεξήχθει το Spetsathlon 2023

Στο όμορφο νησί των Σπετσών το Σαββατοκύριακο 13 -14 Μαίου διεξήχθη το Spetsathlon 2023. Τον Όμιλο μας εκπροσώπησαν επάξια 9 αθλητές μας. Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Triathlon Endurance (Κολύμβηση 1,5 km Ποδηλασία 50 Km, Tρέξιμο 10 km).

  • Δημήτρης Μπογατσιώτης που συμμετείχε στην κατηγορία 35-39 και τερμάτισε στην 10η θέση στους άνδρες και 3ος στην ηλικιακή κατηγορία, με συνολικό χρόνο 02:58:34 (swim 00:25:14, Τ1 00:02:47 bike 01:46:38 Τ2 00:01:42, Run 00:42:15)
  • Πέτρος Σαλπέας που συμμετείχε στην κατηγορία 40-44 και τερμάτισε στην 20η θέση στους άνδρες και 2ος στην ηλικιακή κατηγορία, με συνολικό χρόνο 03:13:07 (swim 00:24:17, Τ1 00:30:00 bike 01:55:59 Τ2 00:01:53, Run 00:48:01)
  • Μάρκος Πάχος  που συμμετείχε στην κατηγορία 40-44 και τερμάτισε στην 37η  θέση στους άνδρες και 4ος  στην ηλικιακή κατηγορία, με συνολικό χρόνο 03:28:22 (swim: 28:03 Τ1:02:23 – bike: 1:57:35 – Τ2 02:15 – run 00:58:08)
  • Δημήτρης Μπακίρας που συμμετείχε στην κατηγορία 45-49 και τερμάτισε στην 7η θέση στους άνδρες και 2ος στην ηλικιακή κατηγορία, με συνολικό χρόνο 02:47:37 (Swim 00:21:36, Τ1 00:01:34 Bike 01:41:03 Τ2 00:01:34, Run 00:41:52)

Triathlon Sprint (Κολύμβηση 0,75 km Ποδηλασία 25 Km, Tρέξιμο 5 km).

  • Σοφία Μαλτέζου που συμμετείχε στην κατηγορία 30-34 και τερμάτισε στην 5η θέση στις γυναίκες και 2η στην ηλικιακή κατηγορία, με συνολικό χρόνο 01:39:19 (Swim 00:15:29, Τ1 00:02:03 Bike 00:56:14 Τ2 00:01:36, Run 00:23:59)
  • Αθηνά Ψευτούδη που συμμετείχε στην κατηγορία 50-54 και τερμάτισε στην 9η θέση στις γυναίκες και 2η στην ηλικιακή κατηγορία, με συνολικό χρόνο 01:44:01 (Swim 00:15:09, Τ1 00:02:20 Bike 01:00:46 Τ2 00:01:34, Run 00:24:14)
  • Θέμης Γκιόκας που συμμετείχε στην κατηγορία 50-54 και τερμάτισε στην 54η θέση στους άνδρες και 4ος στην ηλικιακή κατηγορία, με συνολικό χρόνο 01:39:37 (Swim 00:14:13, Τ1 00:03:00 Bike 00:55:53 Τ2 00:01:46, Run 00:24:43)
  • Ξενοφών Λουράντος που συμμετείχε στην κατηγορία 65+ και τερμάτισε στην 171η θέση στους άνδρες και 2ος στην ηλικιακή κατηγορία, με συνολικό χρόνο 02:10:12 (Swim 00:16:55, Τ1 00:09:24 Bike 01:10:48 Τ2 00:03:48, Run 00:29:20)

Sprint Relay

  • Δημήτρης Σελούλης / Σούλιος / Ηλίας που τερμάτισαν στην 1η θέση στους άνδρες και 1οι στην ηλικιακή κατηγορία, με χρόνο 01:08:51

Swim race wet suit (1 Κm)

  • Δημήτρης Σελούλης που συμμετείχε στην κατηγορία 30-39 και τερμάτισε στην 1η θέση στους άνδρες και 1ος στην ηλικιακή κατηγορία, με χρόνο 00:13:33
  • Πέτρος Σαλπέας που συμμετείχε στην κατηγορία 40-49 και τερμάτισε στην 3η θέση στους άνδρες και 2ος στην ηλικιακή κατηγορία, με χρόνο 00:13:51

Swim race non wet suit (1 Κm)

  • Ξενοφών Λουράντος που συμμετείχε στην κατηγορία 65+ και τερμάτισε στην 36η θέση στους άνδρες και 1ος στην ηλικιακή κατηγορία, με συνολικό χρόνο 00:21:47 

Close Popup

Χρησιμοποιούμε cookies για να σας προσφέρουμε την καλύτερη εμπειρία στο διαδίκτυο. Συμφωνώντας αποδεχτείτε τη χρήση των cookies σύμφωνα με την πολιτική μας.

Close Popup
Privacy Settings saved!
Ρυθμίσεις απορρήτου

Όταν επισκέπτεστε κάποιον ιστότοπο, μπορεί να αποθηκεύσει ή να ανακτήσει πληροφορίες στο πρόγραμμα περιήγησής σας, κυρίως με τη μορφή cookie. Ελέγξτε τις προσωπικές σας υπηρεσίες για τα cookies εδώ.

Με αυτά τα cookies συλλέγουμε ανώνυμες πληροφορίες ώστε να βελτιώσουμε την ιστοσελίδα μας.

Google Analytics
Με τα παρακάτω cookies συλλέγουμε ανώνυμες πληροφορίες χρηστών ώστε να σας προσφέρουμε μια καλύτερη και πιο ουσιαστική εμπειρία πλοήγησης στον ιστότοπό μας.
  • _ga
  • _gid
  • _gat

Απορρίψη όλων των υπηρεσιών
Δέχομαι όλες τις υπηρεσίες
Open Privacy settings