2η Αγωνιστική της Αντρικής ομάδας Ποδοσφαίρου

Τον ένα βαθμό της ισοπαλίας, πρόσθεσε στο ενεργητικό της, η αντρική μας ομάδα ποδοσφαίρου, στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β Κατηγορίας Ε.Π.Σ.ΑΝ.Α.

Στον αγώνα που διεξήχθη το Σάββατο 29 Σεπτεμβρίου  στο Δ.Α.Κ. Βουλιαγμένης, η ομάδα μας αναδείχθηκε ισόπαλη με τον Εθνικό Νέας Μάκρης με σκορ 2-2 .

Οι παίκτες μας, μπαίνοντας δυνατά στο πρώτο ημίχρονο, κατάφεραν να απειλήσουν την αντίπαλη εστία με το Πετρίτση (23′), να χάνει μοναδική ευκαιρία να βάλλει την ομάδα μας μπροστά στο σκορ. Η ομάδα μας συνέχισε να έχει τη κατοχή της μπάλας και να πιέζει την αντίπαλη ομάδα, ωστόσο το 0-0 σημάδεψε τις προσπάθειες και των είκοσι δύο ποδοσφαιριστών στο πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η επιλογή του προπονητή μας να πιέσουμε και να παίξουμε  πιο επιθετικά, μας έκανε πιο δημιουργικούς, με αποτέλεσμα ο Μράντι (75′), να κάνει το 1-0 με σουτ στη κίνηση, μετά από σέντρα του Κoρόνι.

Το γκολ αφύπνισε τους φιλοξενούμενους, που βγήκαν στην αντεπίθεση, προσπαθώντας να διεκδικήσουν ένα θετικό αποτέλεσμα. Μέσα σε 2΄ και κόντρα στην ροή του αγώνα, αξιοποιώντας τα τραγικά λάθη των παικτών μας, κατάφεραν να φέρουν την ολική ανατροπή στο ματς, ισοφαρίζοντας αρχικά με τον Γεωργιόπουλο (84΄) και να προηγηθούν 1-2, μετά από εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Σεφέρη (86’).

Οι παίκτες με όσα ψυχικά αποθέματα είχαν, κυνήγησαν το γκολ της ισοφάρισης στα τελευταία λεπτά καθώς έβλεπαν ότι το 1-2 τους αδικούσε.

Η προσπάθεια τους ευδοκίμησε με τον Μράντι (89’), που με εντυπωσιακό ανάποδο ψαλίδι, πέτυχε ένα σπάνιας ποδοσφαιρικής ομορφιάς τέρμα, νικώντας τον πολύ καλό τερματοφύλακα του Εθνικού.

Το τελικό 2-2, δεν άφησε ικανοποιημένους τους παίκτες και τον προπονητή της ομάδας μας, καθώς δεν αντικατοπτρίζει την συνολική τους προσπάθεια και εικόνα μέσα στον αγωνιστικό χώρο.

Διαιτητές: Μπερέτας Ν , Βλαχόπουλος Α , Καραπιπέρης Δ.

Α.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Κωνσταντίνου): Τριανταφύλλου, Παπαγεωργίου (65’Κορόνι), Κουφογιάννης, Αντωνόπουλος, Καρδαμίτσης, Πουλίδης (65΄’Κουσιάκης), Μράντι, Μπίνας, Κουκουνασούλης, Πετρίτσης (45′ Νελάι), Μαντακίδης ( 50′ Μαχαιρίδης).

ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΕΑΣ ΜΑΚΡΗΣ (Σκουβαράς): Αραχωβίτης, Δημητρίου, Βλασσόπουλος, Χρυσίνας, Αθανασόπουλος, Κουσούλης, Αζάλ, Αντιπαρμάκης, Γεωργιόπουλος(Βαζάκας 92′) Σούλας, Σεφέρης.