Αθλητικός Όμιλος Βουλιαγμένης

Ο Αθλητικός Όμιλος Βουλιαγμένης είναι ένα αθλητικό σωματείο που ιδρύθηκε το 1972 στην Βουλιαγμένη.

Ποδόσφαιρο

26η Αγωνιστική Ανδρικής ομάδας Ποδοσφαίρου

Άλλη μία νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό της φθάνοντας τις 17, η ανδρική μας ομάδα ποδοσφαίρου, στα πλαίσια της 26ης Αγωνιστικής του πρωταθλήματος B’ Ε.Π.Σ.ΑΝ.Α. Στον αγώνα που διεξήχθη τη Τετάρτη 3 Μαίου στο Δ.Α.Κ. Βουλιαγμένης, η ομάδα μας κέρδισε με σκορ 5-0, τον Π.Α.Σ. Ωρωπού.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν πολύ ανοιχτό, με τις δύο ομάδες να έχουν τη διάθεση να παίξουν δημιουργικό ποδόσφαιρο και τους παίκτες μας να επιβάλλουν το παιχνίδι τους. Από τα πρώτα  λεπτά της αναμέτρησης, οι παίκτες μας κατάφεραν να κυριαρχήσουν και έκαναν το 1-0, μετά από ωραία σέντρα του Βειόγλου και κεφαλιά του Μράντι (3’). Στην συνέχεια ο καλός ρυθμός και η γρήγορη κυκλοφορία της μπάλας, μας έδωσαν  δυνατότητα να πετύχουμε  ένα δεύτερο γκολ  με το Θωμαίδη (5’), που με άψογο κοντινό πλασέ ανέβασε και άλλο το δείκτη του σκορ κάνοντας το 2-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι δεν σταμάτησαν να προσπαθούν να βρουν τρόπο να μπουν ξανά στο παιχνίδι, όμως ο Εστυλιανίδης (55’) με σουτ έκανε το 3-0 πετυχαίνοντας ένα πολύ ωραίο γκολ κόβοντας τα φτερά των αντιπάλων. Η παρουσία του  Μράντι έδωσε ταχύτητα στην επιθετική γραμμή της ομάδας, με τον παίκτη μας να πραγματοποιεί ωραία ατομική ενέργεια και τον Κασπίρη (65’) στην εξέλιξη της φάσης να κάνει το 4-0. Με το υπέρ μας σκορ να έχει ανεβάσει τη ψυχολογία των παικτών μας, ο Τσίλης πραγματοποίησε εκπληκτική αλλαγή παιχνιδιού και ο Βειόγλου (75′) με κοντινό πλασέ ανέβασε και άλλο το δείκτη του σκορ κάνοντας το 5-0 που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης. Αναλυτικά:

Διαιτητές: Ζήσιος Ντούρος, Σούζας, Κακάνης

Α.Ο. Βουλιαγμένης (Κατράνας): Αφουξενίδης, Βειόγλου,  Κουκουνασούλης, Μπίνας, Εστυλιανίδης, Μερετσόλιας (60′ Βλαχόπουλος), Τσαρούμης (80′ Αμπντέλ Φατάχ Μοχάμεντ), Τσίλης, Θωμαΐδης (65′ Λογοθέτης), Κασπίρης, Μράντι (80′ Αντωνόπουλος)

Π.Α.Σ. Ωρωπός (Σκαρμούτσος) Μπομπότσιαρος, Ράπτης (80′ Σάσι),  Τσιμπόκας, Μαιμαρέλης, Βλάχος Μ. (55′ Μαλάι), Μανιώτης, Τζαζάι, Μπαλωτής Κ.(80′ Λεοντιάδης), Γεωργακόπουλος(60′ Βλάχος Η.), Παπαγάλος, Μπαλωτής Α .