1η Αγωνιστική της Αντρικής ομάδας Ποδοσφαίρου

Με ήττα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της για την νέα χρονιά, η αντρική μας ομάδα ποδοσφαίρου, για το πρωτάθλημα της Β Κατηγορίας Ε.Π.Σ.ΑΝ.Α.

Στο αγώνα που διεξήχθη το Σάββατο 12  Σεπτεμβρίου στο Δ.Α.Κ. Βουλιαγμένης, η ομάδας μας ηττήθηκε από τον Α.Ο. Κερατέας  με σκορ 0-3.

Η ομάδα μας στο πρώτο ημίχρονο είχε τη  κατοχή και κατάφερε να δημιουργήσει τις ευκαιρίες χωρίς όμως να τις μετουσιώσει σε γκολ. Η φιλοξενούμενη ομάδα, εκμεταλλευόμενη την αστοχία των παικτών μας, κατάφερε στην εκπνοή του ημιχρόνου να πάρει κεφάλι στο σκορ με το Κατσίκη κάνοντας το 0-1.

Το γκόλ αυτό επηρέασε αρνητικά την ψυχολογία των παικτών μας στο δεύτερο ημίχρονο με αποτέλεσμα να μην καταφέρουν να αντιδράσουν. Σε αντίθεση η φιλοξενούμενη ομάδα πετυχαίνοντας δυο ακόμη  γκολ με τους  Μαγγανά (65′) και Κασπίρη (72′), έκανε το τελικό 0-3.

Διαιτητές: Βλάχος Α. ,Τζαφώλιας Δ. , Κουλοχέρης Ι.

Α.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ  ( Κατράνας): Μανώλης, Σιγκούνας (80΄Στρατουδάκης), Κόλλιας (65΄Τσίλης), Κωστοπουλος, Κουκουνασούλης, Τσακύρης, Μράντι, Τσουρουφλής (65΄Σπυρόπουλος), Πετρίτσης,Μπίνας,Κουσιάκης (55΄Πουλίδης).

Α.Ο. ΚΕΡΑΤΕΑΣ (Δημητρόπουλος): Σκαλαίος, Δαρδαμάνης, Κατσίκης, Ντεμολλάρι, Μαντζιώκας, Βαγγελή, Μαγγανάς Ε.(86΄Μαγγανάς Χ.), Λάπας (78΄Βαγγελής), Κερμέζο, Κασπίρης, Μπρότσι