Αθλητικός Όμιλος Βουλιαγμένης

Ο Αθλητικός Όμιλος Βουλιαγμένης είναι ένα αθλητικό σωματείο που ιδρύθηκε το 1972 στην Βουλιαγμένη.

Ποδόσφαιρο

1η Αγωνιστική Κ-16 ομάδας Ποδοσφαίρου

Με νίκη εκτός έδρας ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η Κ-16 ομάδα ποδοσφαίρου, στα πλαίσια της 1ης Αγωνιστικής του Α’ Ομίλου του πρωταθλήματος Κ-16 Ε.Π.Σ.ΑΝ.Α., που αγωνίζεται. Στον αγώνα που διεξήχθη, την Κυριακή 13 Νοεμβρίου στο γήπεδο της Βούλας, η ομάδα μας νίκησε με σκορ 2-3, τον Γ.Σ.  Άρη Βούλας.

Το πρώτο ημίχρονο αντάμειψε όσους παρακολούθησαν τον αγώνα, καθώς και οι δύο ομάδες πέτυχαν αμφότερες από 2 γκολ. Το σκορ άνοιξε η γηπεδούχος ομάδα με τον Γεωργάντζογλου (16’), κάνοντας το 1-0. Η απάντηση της ομάδας μας ήταν άμεση, με τον Καραούλη (20’), μετά από εύστοχο χτύπημα πέναλτι να ισοφαρίζει σε 1-1.

Η γηπεδούχος ξαναπήρε το προβάδισμα στο σκορ, με τον Γεωργάντζογλου (23′) να κάνει το 2-1. Οι παίκτες μας πάλι αντέδρασαν άμεσα και με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή του Κωνσταντόπουλου (24’), έκαναν το 2-2, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες μας προσπάθησαν για την νίκη, με αποτέλεσμα ο Καραουλής (65′), να πετυχαίνει γκολ, κάνοντας το 2-3, που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα. Αναλυτικά

Γ.Σ.  Άρη Βούλας (Ατματζίδης): Κωνανδρέας, Σβορώνος, Σκουλάξενος, Αγιοστρατίτης, Βιτωράτος (76′ Λαδακάκος), Κυριακα΄κος, Κουρτέσης, Μανδενάκης, Haujat, Χειλέλης (48′ Καττές), Γεωργαντζόγλου (70′ Δουβίτσας).

Α.Ο. Βουλιαγμένης (Καραουλής) : Αγγελάκης (36’ Κυριακοπουλος Χ.), Κοκότσης, Σπερνοβασιλης (30’ Αποσκίτης), Θωμόπουλος, Μάζης, Ντονη (60’ Κοντομερκος), Κωνσταντόπουλος, Παπαϊωάννου, Καραουλης, Κυριακίδης (55’ Κυριακόπουλος Χ.)